AF0603FR-0721R5L
YAGEO
Product No:
AF0603FR-0721R5L
Package:
0603
Description:
RES 21.5 OHM 1% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 21.5 Ohms
Series AF
Power (Watts) 0.1W, 1/10W