AH10010K00JE66
Vishay Huntington Electric Inc.
Product No:
AH10010K00JE66
Description:
AH100 10K 5% E66 E3
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.598" L x 1.890" W (66.00mm x 48.00mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 10 kOhms
Series AH
Power (Watts) 100W