AH20015R00JE66
Vishay Huntington Electric Inc.
Product No:
AH20015R00JE66
Description:
AH200 15 5% E66
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 3.543" L x 2.874" W (90.00mm x 73.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 15 Ohms
Series AH
Power (Watts) 200W