AH250R4700JE66
Vishay Huntington Electric Inc.
Product No:
AH250R4700JE66
Description:
AH250 .47 5% E66
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 4.331" L x 2.874" W (110.00mm x 73.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 470 mOhms
Series AH
Power (Watts) 250W