ALSR013R000JE12
Vishay Dale
Product No:
ALSR013R000JE12
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 3 OHM 1W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.406" L (2.79mm x 10.31mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3 Ohms
Series ALSR
Power (Watts) 1W