Home / Crystals / AM-25.000MALI-T
minImg
AM-25.000MALI-T
TXC CORPORATION
Product No:
AM-25.000MALI-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
User Guide
Load Capacitance 16pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±150ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series AM
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 25 MHz