AMC1301QDWVRQ1
Texas Instruments
Product No:
AMC1301QDWVRQ1
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
8-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOIC
User Guide
Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type -
Slew Rate -
Gain Bandwidth Product 1 MHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 5.9mA
Current - Input Bias 60 µA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Voltage - Input Offset 50 µV
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 8-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 3 V
Mfr Texas Instruments
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Amplifier Type Isolation
Current - Output / Channel 13 mA