Home / Fixed Inductors / APO 322530NV-220M
minImg
APO 322530NV-220M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Product No:
APO 322530NV-220M
Package:
1210
Description:
22 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREWO
In Stock : 996
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 720mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 880mOhm Max
Inductance 22 µH
Series APO322530NV
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 70MHz