Home / Oscillators / ASD-40.000MHZ-V-T
minImg
ASD-40.000MHZ-V-T
Abracon LLC
Product No:
ASD-40.000MHZ-V-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
XTAL OSC XO 40.0000MHZ HCMOS SMD
In Stock : 2800
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 64
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Series ASD
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Mfr Abracon LLC
Base Resonator Crystal
Frequency 40 MHz