Home / Crystals / AT-10.178125MEHE-T
minImg
AT-10.178125MEHE-T
TXC CORPORATION
Product No:
AT-10.178125MEHE-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
CRYSTAL 10.178125MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms