Home / Crystals / AT-24.000MAHK-T
minImg
AT-24.000MAHK-T
TXC CORPORATION
Product No:
AT-24.000MAHK-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series AT
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 24 MHz