Home / Crystals / AT-33.8688MDHJ-T
minImg
AT-33.8688MDHJ-T
TXC CORPORATION
Product No:
AT-33.8688MDHJ-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
CRYSTAL 33.8688MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series AT
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 33.8688 MHz