ATFC0311-20-8
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Product No:
ATFC0311-20-8
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V GRAY
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Fluoropolymer
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Gray
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.054" (1.37mm)