ATUM-12/4-0-STK
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Product No:
ATUM-12/4-0-STK
Description:
HEATSHRINK DUALWALL 12MM
User Guide
Inner Diameter - Recovered 0.157" (3.99mm)
Shrink Temperature 80°C
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Storage/Refrigeration Temperature 32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.070" (1.78mm)
Material Polyolefin (PO), Irradiated
Product Status Obsolete
Series ATUM
Shrinkage Ratio 3 to 1
Type Tubing, Semi-Flexible
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.472" (11.99mm)