Home / Crystals / AX-13.560MAME-T
minImg
AX-13.560MAME-T
TXC CORPORATION
Product No:
AX-13.560MAME-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
CRYSTAL 13.5600MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Frequency Stability ±100ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series AX
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 13.56 MHz