Home / Crystals / AZ-37.400MEIQ-T
minImg
AZ-37.400MEIQ-T
TXC CORPORATION
Product No:
AZ-37.400MEIQ-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
CRYSTAL 37.4000MHZ 10PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series AZ
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 37.4 MHz