B43254C9337M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B43254C9337M000
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
In Stock : 258
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.33 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43254
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.062 A @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 330 µF