B43457A0158M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B43457A0158M000
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43457
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1500 µF