BXRC-30E1000-C-83-SE
Bridgelux
Product No:
BXRC-30E1000-C-83-SE
Description:
LED COB VERO SE10C WH RND 3000K
In Stock : 100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 10.00mm Dia
Configuration Round
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Current - Test 300mA
Current - Max 1A
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 30.80mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test 173 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 1595lm (Typ)
Series Gen 8 Vero® SE 10 Array
Temperature - Test 25°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Bridgelux
Height 3.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 30.7V