BZB784-C3V3,115
Nexperia USA Inc.
Product No:
BZB784-C3V3,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
SOT-323
Description:
DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT323
In Stock : 1859
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SC-70, SOT-323
Power - Max 180 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms