BZB84-B7V5,215
Nexperia USA Inc.
Product No:
BZB84-B7V5,215
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
TO-236AB
Description:
DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT23
User Guide
Operating Temperature -
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms