BZT52C13S
Good-Ark Semiconductor
Product No:
BZT52C13S
Package:
SOD-323
Description:
DIODE, ZENER, 0.5W, 13V, SOD-323
In Stock : 5995
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±6.54%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series BZT52CxxxS
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 500 mW
Mfr Good-Ark Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms