BZT52C13S-7-F
Diodes Incorporated
Product No:
BZT52C13S-7-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package:
SOD-323
Description:
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323
In Stock : 20330
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series -
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms