BZV85-C33,113
Nexperia USA Inc.
Product No:
BZV85-C33,113
Description:
DIODE ZENER 33V 1W DO41
In Stock : 555
User Guide
Operating Temperature 200°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 23 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms