BZW04-154
Diotec Semiconductor
Product No:
BZW04-154
Package:
DO-15 (DO-204AC)
Description:
TVS DIODE, DO-15, 171.00V .. 189
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 171V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15 (DO-204AC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 246V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 154V