BZX384-C3V3-QX
Nexperia USA Inc.
Product No:
BZX384-C3V3-QX
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
SOD-323
Description:
BZX384-C3V3-Q/SOD323/SOD2
User Guide
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms