BZX79-C2V4,113
Nexperia USA Inc.
Product No:
BZX79-C2V4,113
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
ALF2
Description:
DIODE ZENER 2.4V 400MW ALF2
In Stock : 28773
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ALF2
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms