BZX8450-C4V3-QR
Nexperia USA Inc.
Product No:
BZX8450-C4V3-QR
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
TO-236AB
Description:
BZX8450-C4V3-Q/SOT23/TO-236AB
In Stock : 3000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 4 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX8450-Q
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms