BZX8450-C4V7-QR
Nexperia USA Inc.
Product No:
BZX8450-C4V7-QR
Description:
BZX8450-C4V7-Q/SOT23/TO-236AB
In Stock : 2830
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 3 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX8450-Q
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms