BZX84J-C8V2,115
Nexperia USA Inc.
Product No:
BZX84J-C8V2,115
Package:
SOD-323F
Description:
DIODE ZENER 8.2V 550MW SOD323F
In Stock : 18267
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-90, SOD-323F
Power - Max 550 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms