BZX884S-C8V2-QYL
Nexperia USA Inc.
Product No:
BZX884S-C8V2-QYL
Description:
BZX884S-C8V2-Q/SOD882BD/XSON2
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±1.95%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SOD-882
Power - Max 365 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms