Home / Circuit Breakers / C22-B0-14-614-2B1-C
minImg
C22-B0-14-614-2B1-C
Carling Technologies
Product No:
C22-B0-14-614-2B1-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Actuator Type Rocker
Approval Agency CCC, CSA, UL
Current Rating (Amps) 14A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series C
Voltage Rating - DC 125 V
Voltage Rating - AC 480 V