C41-ALP15H-CYO
Visual Communications Company - VCC
Product No:
C41-ALP15H-CYO
Description:
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR AMBE
User Guide
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Yellow
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Lens Size 7.11mm Dia