C41-ALP48H-NAO
Visual Communications Company - VCC
Product No:
C41-ALP48H-NAO
Description:
PMI .250" LED 48V TAB DIFF AMBER
User Guide
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 48V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Amber
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Lens Size 7.11mm Dia