C905-NKG120-O
Visual Communications Company - VCC
Product No:
C905-NKG120-O
Description:
PMI 3-29-2012
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 15°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 10000mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style -
Series 90
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA