Home / Circuit Breakers / CA1-B0-14-480-622-D
minImg
CA1-B0-14-480-622-D
Carling Technologies
Product No:
CA1-B0-14-480-622-D
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CCC, CSA, UL, VDE
Current Rating (Amps) 8A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series C
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 480 V