Home / Circuit Breakers / CA1-B2-46-620-121-KG
minImg
CA1-B2-46-620-121-KG
Carling Technologies
Product No:
CA1-B2-46-620-121-KG
Actuator Type Lever
Approval Agency CCC, CSA, UL489
Current Rating (Amps) 20A
Series C
Voltage Rating - DC 150 V
Voltage Rating - AC 120 V