Home / Circuit Breakers / CA2-B4-24-615-121-KG
minImg
CA2-B4-24-615-121-KG
Carling Technologies
Product No:
CA2-B4-24-615-121-KG
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CCC, CSA, UL489
Current Rating (Amps) 15A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series C
Voltage Rating - DC 150 V
Voltage Rating - AC 120 V