CDR03BX683AKMRAJ
Vishay Vitramon
Product No:
CDR03BX683AKMRAJ
Description:
CAP CER 0.068UF 50V BX 1808
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.080" (2.03mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.068 µF
Features -
Failure Rate R (0.01%)