CH0402-316RFNW
Vishay Sfernice
Product No:
CH0402-316RFNW
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
0402
Description:
RES CH 0402 THIN FILM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 316 Ohms
Series CH
Power (Watts) 0.05W, 1/20W