CRF200JT-52-10RUL
Vitrohm
Product No:
CRF200JT-52-10RUL
Manufacturer:
Vitrohm
Package:
Axial
Description:
RES 10 OHM 5% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.382" L (4.00mm x 9.70mm)
Temperature Coefficient -70/ +170ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series CRF
Power (Watts) 2W