D103M29Z5UF6TJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D103M29Z5UF6TJ5R
Description:
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient Z5U
Capacitance 10000 pF