D103Z29Z5UH6TJ6R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D103Z29Z5UH6TJ6R
Description:
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.252" (6.40mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient Z5U
Capacitance 10000 pF