D123Z33Z5UH6TJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D123Z33Z5UH6TJ5R
Description:
CAP CER 0.012UF 100V Z5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Active
Ratings -
Series D
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.012 µF