D1WEL0805CR499F-T5
Thin Film Technology Corp.
Product No:
D1WEL0805CR499F-T5
Package:
0805
Description:
RES 0.499 OHM 1% 3/4W 0805
In Stock : 14880
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.083" L x 0.053" W (2.11mm x 1.35mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 499 mOhms
Series D1WEL
Power (Watts) 0.75W, 3/4W