D1WRL1206L4R050D-T5
Thin Film Technology Corp.
Product No:
D1WRL1206L4R050D-T5
Package:
1206
Description:
RES 0.05 OHM 0.5% 1/2W 1206
In Stock : 14985
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 50 mOhms
Series D1WRL-L4
Power (Watts) 0.5W, 1/2W