D1WRL2512L4R002F-T4
Thin Film Technology Corp.
Product No:
D1WRL2512L4R002F-T4
Package:
2512
Description:
RES 0.002 OHM 1% 1/2W 2512
In Stock : 10990
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 2 mOhms
Series D1WRL-L4
Power (Watts) 0.5W, 1/2W