D220G20U2JL65J5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D220G20U2JL65J5R
Description:
CAP CER 22PF 500V U2J RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Temperature Coefficient U2J
Capacitance 22 pF