D221K20Y5PL63L6R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D221K20Y5PL63L6R
Description:
CAP CER 220PF 500V Y5P RADIAL
In Stock : 15655
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Capacitance 220 pF