D270G25U2JL6UJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D270G25U2JL6UJ5R
Description:
CAP CER 27PF 500V U2J RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Active
Ratings -
Series D
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 27 pF